Znieczulenie gazem rozweselającym

Dziecko dobrze zna dentystę, ale mimo wszystko jest zdenerwowane? 😱W pracy wspiera nas gaz rozweselający! 🤪
 
➡️Jak działa gaz rozweselający?
Przy użyciu gazu rozweselającego - czyli podtlenku azotu, który w gabinetach podawany jest razem z tlenem medycznym - następuje redukcja stresu przed i podczas zabiegu stomatologicznego. Użycie go jest bezinwazyjne. Pacjent otrzymuje maseczkę na nos, przez którą dostarczamy gaz do organizmu. Jego zaletą jest fakt, iż podczas zabiegu pacjent jest w pełni świadomy - gaz ten jest także wspaniałym rozwiązaniem dla pacjentów zmagających się z szeroko rozpowszechnioną dentofobią, czyli panicznym lękiem przed dentystą.
Gaz rozweselający może wywołać u pacjenta niepamięć wsteczną. Oznacza to, że leczona osoba w ogóle nie pamięta zabiegu, co zwykle ją cieszy. Dawkę zawsze dobiera się indywidualnie do leczonej osoby. Badany może samodzielnie oddychać, mówić, przełykać i kaszleć. Jednocześnie zostaje wprowadzony w błogi stan odprężenia.
 
➡️ Kiedy gaz rozweselający nie zadziała?
Gaz rozweselający nie uspokoi jednak dziecka, które nie współpracuje z lekarzem i nie pozwoli na założenie maseczki. Nie jest on „magicznym środkiem”. Ma on działanie przeciwbólowe i rozluźnia organizm, nie zaburzając przy tym odruchów obronnych. Minimalnie wpływa na układ krążenia i funkcje oddechowe, nie zakłócając ich pracy i może powodować senność, jednak nie ma możliwości podania go „na siłę”.
 
⚠️⚠️UWAGA: Bezpośrednio po wizycie u dentysty z zastosowaniem gazu rozweselającego nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych. Należy odczekać minimum 30 minut od wizyty.⚠️⚠️